#yogagunu2020

Sunucu: Selin Zengin

 

Özel sektörde İnsan Kaynakları Departmanında çalışıyorum.

Bu hayatta hepimizin bir yolu olduğuna inanıyorum ve kendi yolumda da sakin ve kararlı adımlarla ilerlemek istediğim için içine girdiğim arayışta Yoga ve Meditasyon üzerine detaylı bir şekilde ilgilenmeye ve hayatıma yerleştirmeye, 12.2018 itibariyle İstanbul Yoga Merkezinde Eğitmenim Ayça Gürelman ile birlikte başladım. Eğitmenlik programında bilgileri edinmeye başladıktan sonra bu bilgileri paylaşmam gerektiğine inanarak instagram ve facebook kanallarında "derslerimden_notlar_yoga" kullanıcı ismiyle bir sayfa oluşturdum. Hayatta hep öğrenerek kendimi geliştirmeye odaklı yaklaştım ve öğrenme sürecim hep devam edecek amacım sizlerle de öğrendiklerimi paylaşabilmek... :)

 

Sabah Yogası: Selen Demircioğlu

 

Herkese merhaba!
Ben Selen. 2016’dan beri yoga ile ilgileniyorum. İstanbul Yoga Merkezi 2019 yoga eğitmenlik eğitimini tamamladım ve Kalamış Gençlik Merkezi’nde Mart 2019 tarihinden beri yetişkin yoga seansları düzenlemekteyim.

Umarım herkes evlerinde huzurla vakit geçiriyordur. Bu süreçte evlerimizde fiziksel ve zihinsel olarak huzurlu, sağlıklı olmak adına bugün sizlerle yetişkin yogası uyguluyor olacağız.

Seans hakkında: Her seviyeye uygun bir pratik yapacağız. Ancak diz, boyun, bel, eklem rahatsızlıkları yaşıyorsak dikkatli uygulayalım. Bedeni zorlamadan, yaptığımız her duruşta bedeni dinleyerek, nefesle beraber çalışarak, gevşeme teknikleri kullanarak pratiğimizi uyguluyor olacağız. Yapacağımız duruşlar süresince, duruşu aldıktan sonra nefes alıp verişimize odaklanıyoruz.

Yüksek veya düşük tansiyon problemimiz varsa ve tansiyon ilacı kullanmıyorsak, karın bölgemizden 6 ay öncesine kadar ameliyat olduysak, kalp rahatsızlığımız varsa lütfen bu seansımızı uygulamayalım.

Eğer bugün uygulayacağımız pratik hoşunuza giderse her Çarşamba günü saat 15:00’te canlı yayın yoga seansları yapıyoruz. Aramızda sizleri de görmekten memnum olurum. Yoga Portakalı Instagram hesabını takip ederek, sormak istediklerinizi iletebilir, her hafta ihtiyaçlarınız/istekleriniz doğrultusunda ayrıca video kaydetmemde beni yönlendirebilirsiniz. Herkese huzur, şifa olsun.

Sevgilerle.

YouTube: www.youtube.com/channel/UCSiVgYTGJDeB4JA4AAWXeIg
Instagram: https://www.instagram.com/yogaportakali/

 

 

 

Çocuk Yogası: İrem Çelebioğlu

 

İrem Çelebioğlu.1982 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans mezunuyum.Yoga eğitimimi SVYASA Yoga Üniversitesi Türkiye temsilcisi olan İstanbul Yoga Merkezi’nde Ayça Gürelman’dan aldım.Kreşlerde çocuk yogası öğretmenliği yaptım.Kalamış Spor Tesisleri’nde ileri yaş yogası,erişkin yogası ve çocuk yogası seanslarım oldu.İstanbul Yoga Merkezi’nde eğitmen adaylarına çocuk yogası eğitimleri verdim. İstanbul Yoga Merkezi’nin her yıl düzenlediği Uluslararası Yoga Günleri’nde 2015’ten beri gönüllü olarak görev alıyorum. Şu anda her yaşa uygun özel nice grup seansları yapıyorum.

 

İletişim bilgilerim; https://instagram.com/iremle_yoga https://www.youtube.com/user/minervaconscious

 

 

Felsefe / Yoganın Temelleri: Şeyma Eğriboyun

 

İzmir doğumlu, 2012’den beri İstanbul’da yaşıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi (İİBF) İşletme, İstanbul Üniversitesi (AUZEF) Sosyoloji lisans mezunu. Özel bir şirkette çalışıyor. 2018’de İstanbul Yoga Merkezi’nde, Yoga Alliance ve Vivekananda Yoga Üniversitesi Yoga Eğitmenliği sertifika programını tamamladı. 2018’den bu yana hem özel ders hem grup dersleriyle sağlıklı yetişkin yogası, nefes ve meditasyon çalışmaları yapıyor.

irtibat: symgrbyn@icloud.com

 

MS için Yoga / Havva Saygı Aydın

 

Bir MS hastası yoga eğitmeni olursa ve yıllarca hem kendi yapıp hem de Türkiye MS Derneği Ankara Şubesinde MS hastalarına yoga yaptırırsa, bu konuda ondan bilgi almak gerekir.

 

Havva Saygı Aydın Karadeniz Ereğli'de doğmuştur. Ilk ve orta öğrenimini Karadeniz Ereğli'de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesi İşletme bölümü mezunudur.Uzun yıllar finans sektöründe faaliyet göstermiştir. Finans sektöründe görev yaptığı süre içerisinde Çinde görev almış olup,bu sırada Yoga uygulamaları ile tanışmıştır.Çin'de başlayan yogaya ilgisi Türkiye'ye döndüğünde kendisine Multiple skleroz teşhisi konulması ile hastalığının tedavisini olumlu yönde etkilemesiyle artmıştır.

 

Düzenli yoga uygulamalarının kendi bedeni ve zihninde yarattığı pozitif fark, yoga yolculuğuna devam etmesini sağlamıştır.

 

Daha sonra finans sektöründe sürdürdüğü profesyonel meslek hayatını sonlandırarak,yoga eğitmeni olamaya karar vermiştir.Çeşitli kurumlardan aldığı egitinleri profosyenel boyuta taşımıştır.İstanbul Yoga Merkezi vasıtasıyla Merkezi Hindistanda bulunan Vivekananda Yoga Universitesi Yoga eğitmenliği programından mezun olmuştur.Aynı zamanda aynı Üniversitenin Hamile Yogası programını tamamlamıştır.Yoga Bharati/Yoga Alliance RYS 200 eğitmenlik programıni bitirmiştir.Herkes için Yoga federasyonunun Yoga Eğitmenliği programını tamamlamıstır.

 

Hindistan da Vivekananda Yoga Üniversitesi yoga uygulamalarına katılmıştır.Yogayı anavatanında inceleme ve yoga kültürünü tanıma fırsatı bulmuştur.

 

 

https://www.instagram.com/yogaperest/

https://www.facebook.com/pg/yogaperest/posts/

https://www.facebook.com/HavvaSaygiAydin/

 

 

Felsefe: Yoga Etiği / Kumsal Arabacı

 

Danscı ve oyuncuyum.Yoga ile tanışmam dans sayesinde oldu.Fiziki olarak daha güçlü ve esnek olabilmek adına hayatıma kattığım yoganın içinde ilerledikce bir çok katmana sahip varlığım gibi bir çok katmana sahip bir yaşam biçimi olduğunu fark etmem ile aslında sadece fizik bedenimi esnetip güçlendirmek ile kalmayan tüm varlığıma nüfus eden bir sihir olduğunu anladım.Yol sonsuz ve bu yolu yürünür kılacak,kolaylayacak araçlara ihtiyacımız var.Yoga ise eksiksiz bir paket.

2012 yılında sağlıklı erişkin yoga eğitmenliği eğitimimi Vivekenanda Universitesinin Türkiye bazında bulunan Istanbul Yoga Merkezinde tamamladım.Hayatın yanı sıra

oyunculuk ve dans alanında optimum yarar sağlayacak teknikleri de keşfedip hayatıma katmaktan , bireysel ve grup seanslar ile insanlara bu yolda ışık olmaktan mutluluk duyuyorum.

Takipde kalmak ve içeriklerime ulaşmak icin hesaplarım;

Instagram;

https://instagram.com/kumsallgamze?igshid=1lcqs4hw58tkl

Youtube;

https://www.youtube.com/user/kumsall

 

 

Yaratıcı Drama ve Çocuk Yogası / Tuğçe Durakçı

MEB Onaylı Yaratıcı Drama Eğitmeni & Yoga Eğitmeni

 

Anadolu Üniversitesi ve sanat akademileri müzik, Orff ve drama bölümlerini tamamladıktan sonra eğitimine ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans bölümünde devam etti. Daha sonra Vivekananda Yoga Üniversitesi temsilcisi İstanbul Yoga Merkezi, International Yoga Alliance onaylı RCYT200 eğitmenliğini kazandı. Uzun yıllar müzik ile iç içe olarak konser ve beste çalışmaları projelerinde ve çocuk festivallerinde yer aldı. Yaratıcı Drama öğretmeni olarak devlet okullarında ve özel okullarda görev almaya devam ederken pedagojik çocuk şarkıları, yoga, yaratıcı drama, Orff-Shulwerk & hareket, hikaye & masal anlatıcılığı, özel eğitim alanı ve çocuk gelişimi üzerinde çalışmaktadır. Tez çalışmaları içeren alternatif eğitim sistemi yanında youtube TUDU ÖĞRETMEN kanalı ile okul öncesi, dışavurumculuk, yaratıcılık ve gelişim psikolojisi eğitimlerine devam etmektedir.

instagram @tuduanda

youtube.com/tuduogretmen

facebook.com/tuduanda

twitter.com/tuduanda

 

 

Otizm için Yoga / Şebnem Takaoğlu (anne) – Selin Ece Uzlaşık (çocuk)

 

Merhaba ben Şebnem Takaoğlu, 1971 yılında Ankara’da doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi TED  Ankara Koleji’nde tamamladım. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık okudum ve aynı üniversitenin Yüksek lisans programını bitirerek Yüksek Mimar oldum.

Otizmli doğan kızımla başlayan farklı bir hayat serüveni beni 2017 yılında İstanbul Yoga Merkezine getirdi.  2017/2018 kış döneminde Vivekananda Üniversitesinin yoga eğitmenliği programını bitirdim. Zaten çok severek yaptığım yogayı, eğitmenlik tarafından öğrenmek ve felsefesi ile tanışmak hayatımda ciddi bir dönüm noktası oldu. Yoganın hayatıma kattığı şahane dostluklar, hayatım ve kendim hakkındaki farkındalıklarımın dışında düzenli uygulandığında gerçekten ne kadar değiştirici ve dönüştürücü olduğunu gördüm. Tüm öğrendiklerimi ailem, yakın çevrem ve en başta otizmli kızımla uygulama şansı buldum. Kızımdaki olumlu değişimler benim motivasyonumu yükseltti. Sevgili öğretmenim Ayça Gürelman’ nın verdiği eğitim ve desteği ile çıktığım bu yolda mutlulukla hizmet etmek hayat amacım oldu.  Okuduğum, öğrendiğim ve yaşadığım deneyimleri benimle aynı yolda yürüyen bir şekilde otizmle yogayı birleştirmek isteyenlerle paylaşmak istedim.

Yoganın birleştirici gücünün  hepimizi sarması dileği ile 21 haziran  Dünya Yoga günümüz kutlu olsun

 

Ben Selin Ece Uzlaşık,

1995 yılında İstanbul’da doğdum.2 yaşında bana sosyal gelişim bozukluğu, atipik otizm tanısı konuldu. Özel eğitim, konuşma terapisi eğitimlerine başladım. İlk ve Orta öğrenimimi Nevzat Ayasbeyoğlu İlköğretim Okulu’nda özel eğitim ve kaynaştırma sınıflarında, lise öğrenimimi Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nda el sanatları bölümünde tamamladım. Ahşap boyama, ebru sanatı kurslarına katıldım. Renkli bir dünyam var ve resim yapmak en büyük hobim. Resimlerimle sergilere katılıyorum. Müzikle de çok ilgiliyim okul gösterilerinde şarkı söylüyorum. Ve yoga yapmayı seviyorum. Yoga yaparken daha çok dengede ve merkezimde oluyorum. Mantra meditasyonu beni sakinleştiriyor.  Benimle aynı sorunu paylaşan tüm arkadaşlarıma yoga yapmalarını tavsiye ediyorum.

İnstagram hesabım: @renklerinecesi

 

 

Yoga gunu Stres icin Yoga - Dongusel Meditasyon Nazire Hakan

 

 20 yillik profesyonel kurumsal hayat ve orta kademe yoneticiligin ardindan 2000 senesinden beri cesitli yogunluklarda yapmaya devam ettigim yoga asana pratiklerini baska bir seviyeye tasimaya karar verdim ve dunyadaki ilk ve tek Yoga Universitesi olan SVYSA - Hindistan ‘in Turkiye’deki yetkili kurumu Istanbul Yoga Merkezi’nde tezli yoga egitmenlik programini tamamladim. Hindistan’a giderek universitemizde derslere katilip yerinde izleme sansina sahip oldum. Kendi milli yuzucu gecmisim nedeniyle de tezimi “Spor ve Yoga “ uzerine yazdim. Sonrasinda Dr. Neslihan Iskit ile hamile yogasi egitimimi tamamladim ve halen cesitli egitim ve workshoplar ile hem ogrenmeye hem de son 4 yildir ogrendiklerimi de aktarmaya devam ediyorum. Kadikoy belediyesi basta olmak uzere, cesitli ozel ve kurumsal aktiviteler icin Hatha yoga her seviye , Pranayama, Meditasyon, Hamile yogasi dersleri veriyorum.

 

Iletisim icin;

instagram @yoganaz @nazozzz direk mesaj ile

Linkedin : Nazire Hakan

Email: nzrhakan@gmail.com

 

 

Boyun Rahatsızlıkları için Yoga / Şebnem Maltepe

 

1983 doğumlu. Fizik Lisans eğitimi üzerine İşletme Yüksek Lisans eğitimi aldı. Bankacılık ve Finans sektöründe 3 yıllık çalışma hayatında strese bağlı bazı rahatsızlıklar yaşadı. Bu hastalıkların tedavi süresince öğrendikleri hep Yoga ve Meditasyona açılıyordu. Yoga ile tanışıp kendini iyileştirme hali bu kadim felsefeyi başkaları ile paylaşma isteğini yarattı. Hindistan da bulunan Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi' nin Türkiye temsilciliği olan İstanbul Yoga Merkezi'nde Yoga Eğitmenlik eğitimini tamamladı. Ardından kendini bu alanda daha fazla derinleştirme istediği ile yine aynı üniversitenin Yoga Terapi Yüksek Lisans Programına kabul edildi. İstanbul Yoga Merkezi ve Kadıköy Belediyesi'nin işbirliği ile uzun yıllardır  çeşitli salonlarında Hatha Yoga, Çocuk Yogası, Engelliler için Yoga ve Yoga Terapi seanslarını veriyor.

Aynı zamanda Bir Kurbağa gibi Sakin ve Dikkatli kitabının yazarı, terapist Eline Snel' den Çocuklar İçin Mindfulness Dikkat ve Farkındalık Eğitmenlik Eğitimi aldı. 5-8 ve 8-12 yaş grupları ile Mindfulness çalışmalarına devam etmekte. Şebnem Maltepe, evli ve 2 çocuk annesi.

 

 

Instagram: sebnemmaltepeyoga

sebnem.maltepe@gmail.com

 

 

Bel Rahatsızlıkları için Yoga / İsmihan Korkmaz

İstanbul üniversitesinde antropoloji okudum. Eğitimim sırasında İstanbul yoga merkezinde yoga eğitmenliği eğitimi aldım. Şu an vivekananda yoga üniversitesinde yoga terapi üzerine tezsiz yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim.

 

İletişim için ismihan94korkmaz@hotmail.com

 

Eklem için Yoga: Nalan Kapıkıran

 

Adana' da yaşıyorum, "Yoga Temel Eğitimini" ülkemizde en nitelikli eğitimcilerden birisi ve dünyadaki tek yoga üniversitesi’nin (VIVEKANANDA YOGA UNIVERSITY /YIC) Türkiye’deki temsilcisi Sn. Ayça GÜRELMAN'dan aldım ve akabinde "Yin Yoga" ve "Yoga Anatomisi" egitimimi Sn. Berivan Aslan SUNGUR'dan aldım. Bir dizi workshop, yoga atölyesi çalışmalarına katıldım. Birikimim olan bu bilgi ve deneyimimi paylaşmak için Adana'da (PYS) Prana Yoga Stüdyo olarak hizmet vermekteyim. Halen, 200 saatlik Yoga Alliance onaylı "Yoga Eğitmen Eğitimi" derslerinin yanısıra, "Meditasyon", "Pranayama" seansları düzenliyorum. Stüdyomuzun yoga hocalarıyla "Hamile Yogası" ve "Çocuk Yogası" gibi konularda seanslar düzenlemekte eğitimler vermekteyiz. Bununla beraber çeşitli misafir yoga hocaları ile de yoga etkinlikleri ve workshop yapılmaktadır. Ben de kişisel olarak yeni workshop ve eğitimlere katılarak yaşamboyu eğitim felsefesine inanıyorum.

 

Yoga’nın üniversite düzeyinde bilimsel statüde yapılıyor olması bizler için çok daha anlamlı. Bilimin amacı, hem bedenen hem de zihinen fayda sağlayan Yoga’nın hangi metotlarla uygulanması gerektiğini belirlemede bize yol göstemektir. Öznesi insan olan bir faaliyette çok özenli olmalıyız, bu özenli faaliyetimizin sorumluluğunu ancak bilimsel çalışmalarla alabilir oluyoruz.

 

Çağımız dünya düzeninde yoga ve meditasyonun tüketilecek yeni  bir ürün olmasından ziyade, çeşitli tarzlardan bağımsız olarak, insanın kendi hakikati ile karşılaşması ve gerçek bir ruhsal gelişim için araç olarak görülmesi gerektiğini düşünüyorum.

 

İletişim: 0537 712 89 40

https://www.instagram.com/adanapys/

https://www.facebook.com/PranaYogaStudyo/

 

 

Yoganın Amacı: Sri Dr. Suşruta Shivanna

 

Dr. Suşruta 12 yıl boyunca aldığı geleneksel aşram eğitiminden sonra, sVYASA Yoga Üniversitesi’nde tezli yüksek lisans programını ve “Yoga” doktora programını tamamlayarak yoga araştırmacısı olmuştur.

Halen MIT Vedik Bilimler Okulunda doçent doktor olarak akademisyenlik hayatını devam ettiren hocamız, modern yaklaşımlarla hint bilimlerini araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca Patancali Yoga Sutralar, Hatha Yoga Pradipika, Sanskrit, Vedik Psikoloji, Mantra Okumaları ve Upanişad Meditasyonları gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

 

İrtibat için:

https://www.instagram.com/sushrutha1984/

www.facebook.com/sushrutha1984

www.linkedin.com/in/sushrutha-s-686644158

 

 

ANA ETKİNLİK - Yoga /  Özge O’neill

Tiyatro ve Oyunculuk eğitimini Amerika’da burslu okuduğu Rowan University’de tamamladıktan sonra Los Angeles’a yerleşen Özge ONeill Sarımola, çeşitli film, dizi ve tiyatro oyunlarında rol aldığı 8 sene sonrası, İstanbul’a kesin dönüş yaparak İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde oyuncu olarak çalışmaya başladı. Aktif şekilde oyunculuk yaparken eşi ile tanışıp, evlenen Özge ONeill Sarımola, oğluna hamileliği sırasında yoga ile tanıştı ve bu pratiği profesyonel bir seviyeye taşımaya karar vererek, İstanbul Yoga Merkezi’nde dünyadaki ilk ve tek yoga üniversitesi olan SVYSA Swami Vivekananda Yoga Universitesi tezli yoga eğitmenlik programını tamamladı. Sonrasında hamilelik yogası, ileri yaş yoga, çocuk yogası, Reiki eğitimlerine devam etti. Eşi ile birlikte Momentum Oyunculuk ve Kişisel Gelişim Atölyesi’ni kurdu ve Oyuncular için Yoga ve Konsantrasyon dersleri vermeye başladı. Şu an Tümay Özokur Oyunculuk Akademisi eğitmenlerinden biri olan Özge ONeill Sarımola, Oyuncular için Yoga ve Konsantrasyon dersleri vermeye devam etmektedir.

 

Instagram: @ozgeosarimola

 

ANA ETKİNLİK  - Meditasyon /  Nergiz Yıldız

 

1982 istanbul doğumluyum evliyim ve bir kızım var.

Universite eğitimimi bes sene boyunca Kıbrıs'ta iletişim fakültesi  halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünü okuyarak tamamladim.

Uluslararası özel bir şirkette çalıştıktan sonra kendi işimi kurmaya karar verdim. Güzellik sektörüne adım attım kendi markamı yarattım. Beeuty markasıyla tamamen doğal içerikli cilt bakım ürünleri ürettim.

yaklaşık 10 yıl boyunca bu işi yaptıktan sonra maalesef Türkiye'deki koşullardan dolayı işimi kapatmak zorunda kaldım. Şimdi ise Polonezköy'de bir kafeye sahibim. Cafemin ismi Zeynepp cafe. Zeynep cafe başarılı olduğu için Polonezköy'de ikinci bir şubesini daha açmaya karar verdik.

Dünyanın ilk yoga üniversitesi olan Hindistan'daki Vivekananda Yoga üniversitesinin bir kolu olan İstanbul Yoga merkezinden 4 yıl önce mezun oldum.

 Ayça hocamızın kurduğu İstanbul Yoga Merkezinden aldigimiz eğitimler sayesinde Yogaya aşık oldum. Bu yoga aşkı hayatımı kökten değiştirdi. Ayça hocamin eğitimlerini devam ettirmesi sayesinde kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yine İstanbul yoga merkezimize yani Ayça hocamıza ait purnam yayınlarının felsefe kitapları ile yoganın bilinenin de üstünde bir değere sahip olduğunu anlamış oldum.

 Yaklaşık 4 yıl boyunca yoga dersleri vermekteyim. Yıllarca Tomurcuk vakfı Kalamış tesisleri gibi başka başka  yerlerde ücretsiz gönüllü olarak dersler verdim.

Şu anda hala philip morris'in yoga  hocası olarak yoga derslerine devam etmekteyim.

Yoga aşkım devam edecek ve ben de derslerime devam edeceğim.

 

İletişim:

nergizyildiz37@gmail.com

İnstagram hesabi: nergizleyoga

 

 

ANA ETKİNLİK  - Nefes /  Hande Tüzel
Kurumsal sistem içerisinde, 22 yıldır profesyonel olarak devam eden çalışma hayatımın beraberinde getirdiği stresi daha iyi yönetebilmek ve bütünsel sağlıklı yaşam felsefesini derinleştirmek üzere, ailem nedeni ile çocukluğumdan beri ilgili olduğum yoga ve meditasyon pratiklerimi daha üst bir noktaya taşımaya karar verdim.

 

Bu kapsamda, dünyadaki ilk ve tek Yoga Üniversitesi olan SVYSA ( Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi - Hindistan) ‘nın Türkiye’ de ki yetkili kurumu İstanbul Yoga Merkezi’nde Tezli Yoga Eğitmenlik programını 2016 yılında tamamladım. Tezimi ise, “ Karma Felsefesi “ üzerine yazdım.

 

Ardından Hindistan’a giderek, üniversitemizde derslere katıldım. Özellikle kadim yoga felsefesini daha derinden öğrenebilmek ve çeşitli uygulamalara ( yoga terapi, naturapati, Meditasyon gibi ) yerinde katılarak, bilgilerimi derinleştirerek pekiştirme sürecine devam ettim.

 

2016 yılında, eğitmenlik programı kapsamında staj vesilesi ile gönüllü olarak Yoga ve Meditasyon dersleri vermeye başladığım, Kadıköy Belediyesi Gençlik Merkezi’ nde, halen yaz – kış aralıksız olarak yüzlerce katılımcıya yoga yolu ile ulaşmaya; ruhsal – bedensel ve zihinsel bütünlüklerini sağlamaları ve korumaları için bilgimi paylaşmaya her Cumartesi devam etmekteyim.

 

Bununla birlikte, kurumsal firmalara ve bireylere, Nefes egzersizleri, Stres için yoga, Ağrı ve yoga, Meditasyon, Yoga pratikleri gibi konularda eğitimler vererek ve dersler yaparak, hem öğrenmeye hem de öğrendiklerimi içtenlikle aktarmaya devam ediyorum.

 

Instagram:  @hande_gursu_tuzel

email: handetuzel79@gmail.com

Linkedln:  Hande Tüzel ‘den direk mesaj ile bana ulaşabilirsiniz